Reflexní vesta není pro ostudu

Jízda na motorce není jen o svobodě a užívání si okamžiku. Je třeba myslet na bezpečnost. Moto oblečení a celkově vybavení na motorku byste tak neměli ošidit o slušivou reflexní vestu. Moto vybavení není jen o stylu, ale především o dodržování pravidel. Až pak přichází na řadu zábava.

Buďte vidět

Spousta motorkářů sází na černou klasiku. Skvěle ladí se silnými stroji, je drsná a tajemná. I sami výrobci jsou si toho vědomi a značnou část své nabídky navrhují právě v nejtemnějším odstínu. Na pohled je to sice efektní a budí punc luxusu, ale na silnici kouzlo černého monolitu schází. Motorkář je špatně vidět a bez reflexních prvků se nelze divit, že mnozí řidiči aut rychlé žihadlo zaznamenají až na poslední chvíli nebo vůbec.

Nemá smysl jít nehodě naproti. Stačí doplnit moto vybavení o reflexní vestu nebo decentní alternativu, jak na sebe v provozu upozornit.

Reflexní vesta

Vesta ve žlutě neonové barvě je ideální pomocník na cesty. Nejen pro případ nehody nebo pomoci dalším účastníkům provozu, ale hodí se i v nepřízni počasí nebo na nepřehledné silnici. Pořizovací cena je směšně nízká, stejně tak váha, skladnost výborná. Vejde se do prostoru pod sedlo i do kapsy u kožené bundy.

Reflexní popruhy

Kdo nechce vypadat jako pojízdný dopravní kužel, může zvolit jednoduché “kšíry”. Ty lze zapnout přes bundu a utáhnout tak, aby seděly na tělesné míry a při jízdě držely na svém místě. Oproti vestě jde o minimalistické provedení, a ještě více kompaktní řešení, jak být na silnici vidět.

Reflexní prvky

Nemají takový efekt jako dvě předchozí varianty, ale lepší než černočerná kombinéza. Stříbrné pruhy nebo odznaky, loga a panely jsou elegantní, na moto bundách neruší a zároveň jsou pro ostatní řidiče dobře viditelné.