Zimní údržba motorky. Na jaře se bude skvostně lesknout

Jen co skončí sezóna, je třeba mašinu správně nachystat na tu následující. Víte, jaké základní kroky musíte udělat, aby byla motorka v té nejlepší kondici? Podívejte se na náš článek.

Pořádně umýt

Asi tušíte, že bez správného umytí motorku v nejlepší kondici na jaře nenaleznete. Nejprve si proto vyčleňte jeden den, ve kterém mašinu dobře umyjete a necháte dobře uschnout. Čištění odmašťovacími prostředky a dokonalé odstranění nečistot, to je základ. Nezapomeňte ani na brzdové destičky, prostor sedadla a zákoutí na plastových částech motorky. O údržbu se samozřejmě hlásí i vaše moto oblečení. I to dokonale vyčistěte, textilní oblečení vyperte a nechejte dobře proschnout.

Odstraňte zbarvení výfuku

Jako další součást údržby se pustíte do odstranění zbarvení výfuku. Na toto ošetření se hodí některý z tekutých přípravků, které jsou speciálně vyvinuty k očištění zabarvení na chromovaných, nerezových i titanových površích. Ideální pro použití na motorku.

Zbavte se odolné špíny a rzi

Během prohlídky motocyklu možná zjistíte, že se vám nepodařilo odstranit vše. Rez jen tak mytím nesundáte. Proto si vezměte k ruce lešticí pastu na kov. Tu využijete pro kovové povrchy, které nejsou lakované. Rez a odolné nečistoty tak hravě sundáte z oceli, hliníku, mosazi, mědi i chromu. Když se pasta na kovu objeví, vytvoří na něm dokonce ochranný povlak. Ten se postará o další ochranu proti vodou i špínou.

Lakované povrchy ošetřete

Nyní se pusťte do voskování a ošetření lakovaných povrchů vaší motorky. Zejména tam, kde je již povrch zašlý a na první pohled starý, se vám bude hodit vosk s abrazivními částicemi. Tak se vám podaří povrch vyčistit a zaleštit tak, že se bude lesknout jako nový. S dobrým voskem se vám podaří odstranit i drobné povrchové oděrky na vašem laku.

Už se těšíte, až se bude vaše motorka na novou sezónu připravena v té nejlepší kondici? Udělejte si čas a dopřejte mašině tu nejlepší péči.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení