Jak správně zvolit velikost moto oblečení

I při jízdě na motorce záleží na tom, co máte na sobě oblečeného. Je to podstatné zejména z hlediska bezpečnosti, i když design tu hraje také určitou roli. Jak se orientovat při volbě správné velikosti moto kalhot, bundy na motorku nebo moto rukavic?

Kalhoty na motorku musí být spíše těsnější

I když jsou třeba aktuálně moderní volnější střihy na kalhoty, tak pro jízdu na motorku to neplatí. Zde je třeba dodržovat pravidlo, které říká, že moto kalhoty by měly být těsné a zároveň pohodlné. Znamená to, že byste se do nich neměli soukat se zatajeným dechem. Kalhoty by vás neměly nikde škrtit, důležité je to hlavně v oblasti rozkroku. Podstatným parametrem, kterým se budete řídit při výběru kalhot, je obvod boků. Podle něho se pak rozlišuje několik velikostí – od XS až po 6XL.

Moto bunda by měla být tak akorát

I na velikost moto bundy záleží. Když bude příliš velká, nebude dobře těsnit a propustí k vašemu tělu proudící vzduch, takže můžete prochladnout. Bude-li naopak malá, je možné, že neskryje všechny části těla, které by měly být chráněné. Před koupí moto bundy si proto změřte obvod hrudníku pod pažemi, rozhodující i výška postavy. V současné době se často oblečení nakupuje na internetu. Je proto vhodné vybírat tam, kde mají e-shopy jednotlivé velikosti oděvu dobře popsány.

Moto rukavice by neměly být ani velké, ani malé

Vybrat rukavice na motorku není zase tak složité, když víte, jak na to. U jejich velikosti záleží na obvodu dlaně. Podle toho jsou pak v nabídce rukavice od velikosti XXXS až po 3XL (jinak od 17 cm až po 26 cm v obvodu dlaně). Vybrat vhodnou velikost rukavic je důležité i proto, že příliš krátké nebo úzké mohou způsobovat odkrvení konečků prstů, tudíž rychlejší prochladnutí. Kožené rukavice většinou povolí až o jednu velikost. Velké rukavice neumožňují citlivě ovládat přepínače na řídítkách.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení